15, 16 i 17 czerwca gościliśmy w naszym klubie Sensei Grzegorza Konieczkę /6 dan/, który poprowadził już XV edycję Klubowego Szkolenia Karate Shotokan. W szkoleniu wzięło udział niemal 100 zawodników z naszego klubu oraz kilku przedstawicieli klubów z Tuczna i z Małego Rudnika.

Od początku Sensei Grzegorz Konieczka kładł duży nacisk na poprawną pracę bioder. Jak się okazało nie tylko najmłodsi mieli z tym, ale już po kilku ćwiczeniach widoczny był postęp. Zajęcia grupy zaawansowanej były nakierowane na poziom shodan. Tak więc nasi kandydaci na czarne pasy mieli okazję na kolejne szlify pod okiem doświadczonego instruktora.

W przerwie między treningami wręczone zostały dyplomy i nagrody dla najlepszych zawodników w 2017 roku. W naszym klubowy rankingu w kategorii dzieci wygrała trzeci raz z rzędu Natalia Heron, która od tego roku przechodzi do starszej kategorii. Wojciech Bruski okazał się najlepszy wśród młodzieży i dorosłych. Wojtek jest jednym z zawodników, który najdłużej ćwiczy w naszym klubie. Jego najlepszy rezultat w klubowym rankingu to piąte miejsce, które osiągnął w pierwszej edycji w 2010 roku. Po siedmiu latach ciężkich treningów w 2017 roku okazał się najlepszy. Wojtek jest również członkiem grupy, która przygotowuje się do jesiennego egzaminu na czarne pasy.

Przez cały weekend Sensei Grzegorz Konieczka obserwował wszystkich ćwiczących, aby na zakończenie weekendu wręczyć pięć wyróżnień. W nagrodę za zaangażowanie i postawę na wszystkich treningach medale otrzymali:

– Jan Ginter – 9,2 Kyu
– Julia Gapska – 9,2 Kyu
– Roksana Kaszubowska – 9 Kyu
– Julian Wilk – 8,1 Kyu
– Monika Dzieciątko – 5 Kyu

Wyżej wymienione osoby otrzymały okolicznościowy medal oraz promocję na kolejny stopień. Brawo. Podczas wręczania medali Sensei Grzegorz zaznaczył, że chciałby przyznać zdecydowanie więcej medali gdyż cała grupa ciężko pracowała. Pochwalił też poziom w klubie i dostrzegł znaczny postęp jaki poczynili zawodnicy w ciągu ostatniego roku. Tak więc praca Sensei Stanisława Chrapkowskiego w Sąpolnie i Konarzynach oraz Sensei Pawła Zielińskiego w Człuchowie idzie w dobrym kierunku.

Na zakończenie szkolenia odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie, które przeprowadzili:

– Sensei Grzegorz Konieczka /6 Dan/ – grupa 6-4 Kyu
– Sensei Paweł Zieliński /3 Dan/ – grupa 9 -7 Kyu
– Sensei Stanisław Chrapkowski /1 Dan/ – grupa 9 Kyu

Do egzaminów podeszło ponad 50 osób. Bardzo miło nam zakomunikować, że wszyscy zawodnicy spisali się doskonale i otrzymali promocję na wyższe stopnie. To zapewne wprawi wszystkich w doskonały wakacyjny nastrój?

Kolejne szkolenie odbędzie się w sierpniu już teraz zapraszamy wszystkich do udziału. Do Człuchowa ponownie przyjedzie doskonały instruktor Sensei Marc Stevens. Zapraszamy.

Oss