Szkolenie z Sensei Carlo Fugazza i Marc Stevens dobiegło końca.
W szkoleniu wzięło udział 148 zawodników z Sąpolna, Konarzyny, Rzeczenicy, Słupsk​a, Główczyc, Sławna, Siemianic, Więcborka, Wałcza, Krzyża Wielkopolskiego, Bielska Białej, Człuchowa, ale również z Niemiec, Belgii i Szkocji.
To było wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy wspólnie szkolenie poprowadzili dwaj wybitni instruktorzy. Zawodnicy z naszego klubu i wszyscy goście mieli okazję szlifować swoje umiejętności pod okiem ekspertów i dużych autorytetów w świecie karate. Mamy nadzieję, że spora dawka wiedzy oraz atmosfera panująca podczas szkolenia sprawiły, że wszyscy uczestnicy wyjechali z Człuchowa z w pełni usatysfakcjonowani.
Bardzo zadowolony i z Polski wyjeżdżają Sensei Fugazza i Sensei Stevens. Czego potwierdzeniem są zapowiedzi powrotu do Polski. Sensei Marc w marcu 2024 roku odwiedzi Słupsk, a Sensei Fugazza jesienią przyszłego roku ponownie przyjedzie do Człuchowa.
Podczas szkolenie z rąk Sensei Fugazzy dyplomy, za zdane egzaminy, które odbyły się w Hannoverze, odebrali:
Piotr Lipski – 1 Dan
Sławomir Krassowski – 1 Dan
Krzysztof Mogiłka – 1 Dan
Jak zawsze po szkoleniu Sensei Marc Stevens wręczył medale dla wyróżniających się młodych karateków. W tym roku wyróżnieni zostali:
Natalia Wiśniewska – Wałcz
Jan Krassowski – Człuchów
Tomasz Buława – Człuchów
Oliwia Myszka – Sąpolno
Martyna Adamska – Sąpolno
Szkolenie w Człuchowie było też inauguracyjnym wydarzeniem organizowanym przez nowo powstałą federację: International Karate-Do Shotokan Academy (IKSA). Już wkrótce podzielimy się z Wami szczegółami związanymi z tą organizacją.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie w treningi. Dziękujemy naszym gościom za porcje wiedzy, która nam przekazali.
Dziękujemy wszystkim osobą, które pomogły przy organizacji szkolenia:
Stanisław Chrapkowski
Sławek Krassowski
Marek Lewinski
Piotr Lipski
Krzysztof Mogiłka
Emilian Mogiłka
Karolina Gapska
Oliwia Kwiatkowska
Piotr Melnyk
Emilian Melnyk
i innym.