W Prenzlau 06-07 kwietnia 2018 roku odbyło się szkolenie Karate Shotokan, które poprowadził Sensei Carlo Fugazza /8 Dan/. Pod okiem Senseia ćwiczyło blisko 130 osób, z czego połowa zgromadzonych na sali przyjechała z Polski, a najliczniejszą grupą była reprezentacja S.G.I. Poland. Nasz klub reprezentowała liczna 17-sto osobowa grupa:
1. Sensei Paweł Zieliński – 3 Dan
2. Sensei Stanisław Chrapkowski – 1 Dan
3. Piotr Peta – 1 Kyu
4. Julia Góralska – 1 Kyu
5. Sławomir Krassowski – 2 Kyu
6. Paweł Zabłocki – 2 Kyu
7. Filip Kamiński – 4 Kyu
8. Wojciech Dzieciątko – 4 Kyu
9. Natalia Heron – 4 Kyu
10.Szymon Szulta – 4 Kyu
11.Monika Dzieciątko – 5 Kyu
12.Gracjan Chuć – 6.3
13.Martyna Lewinska – 6.2 Kyu
14.Oliwia Kwiatkowska – 6.1 Kyu
15.Miłosz Czajkowski – 6.1 Kyu
16.Rafał Kowalczyk – 7 Kyu
17. Amelia Kowalczyk – 7.1 Kyu

Pierwszy trening odbył się w piątek wieczorem i na nim ćwiczone było kata Heian Sandan, Jion oraz elementy bunkai. Nie zabrakło również podstawowego kihon, który ćwiczony był także z partnerem.
W Sobotę odbyły się dwie sesje treningowe, które z kolei sensei podzielił na dwie grupy zaawansowania. Trening każdej z grup trwał 1,5 godziny. Wobec czego najbardziej zaangażowani mieli w sobotę do dyspozycji 6 godzin z senseiem Fugazzą. Szczególnie dużo wiedzy instruktorskiej prezentowane było na treningach pierwszej grupy. Wszystkie treningi i kata prezentowane na nich były ze sobą ściśle powiązane i nieprzypadkowo znalazły się w programie szkolenia. Sensei wskazywał na punkty wspólne i analogie występujące w kata Heian Sandan, Jion oraz w zaprezentowanym i szeroko omówionym w sobotę kata Chinte. Mieliśmy też okazję przećwiczyć kihon na 4dan oraz praktykować jego interpretację z partnerem.

Miłym akcentem były bardzo ciepłe słowa pod kierunkiem naszej Amelki Kowalczyk. Sensei docenił poziom wyszkolenia mimo niskiego stopnia oraz młodego wieku. Prezentację kata Heian Sandan podsumował po włosku: Bravissimo !!!
Ostatnia sesja treningowa dla zaawansowanych poświęcona była bunkai kata Chinte. Forma ta zawiera wiele ciekawych elementów, które nie występują w innych kata. Bardzo interesujący trening, na którym niektórzy z ćwiczących mieli okazję poznać kata Chinte, tak rzadko praktykowane w klubach i mało znane.