17 i 18 czerwca w Śliwicach odbył się IX Turniej Karate Shotokan o Puchar Wójta z Okazji Dnia Dziecka. W turnieju wzięło udział niemal 140 zawodników z następujących klubów:

– Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate Tradycyjnego „Fudokan” – Krzyż Wlkp.
– Międzyszkolny Uczniowski Klub Karate „Shotokan” Śliwice

Nasz klub reprezentowało 37 zawodników, którzy wywalczyli łącznie 40 pucharów. W niedzielnych finałach karatecy z Człuchowa 12 razy stawali na najwyższym stopniu podium, 9 razy zajmowali drugie miejsce, 11 razy byli na najniższym stopniu podium, a 8 razy zajęli miejsce czwarte. Świetnie spisali się podopieczni Sensei Stanisława Chrapkowskiego zawodnicy z sekcji w Sąpolnie zdobyli dla naszego klubu 10 pucharów !!!

Podczas sobotnich eliminacji, które rozgrywane były na dwóch planszach rozegrano wiele zaciętych pojedynków, które miały wyselekcjonować zawodników, którzy wystąpią w niedzielnych finałach. Organizator zadbał aby jak najwięcej zawodników mogło się cieszyć z końcowego rezultatu. Dlatego przygotowanych zostało wiele konkurencji, a co za tym idzie również wiele pucharów. W tym roku w Śliwicach zawodnicy otrzymywali puchary za miejsca od pierwszego do czwartego, dodatkowo każdy zawodnik otrzymał dyplom za udział w turnieju.

Podczas weekendu zawodnicy wzięli udział w szkoleniu które poprowadzili Sensei Grzegorz Konieczka /6 Dan/ oraz Sensei Adam Cichocki /4 Dan/. Odbyły się również treningi dla zawodników zaawansowanych, sędziów oraz instruktorów, które poprowadził Sensei Grzegorz Konieczka.

W sobotę przed rozpoczęciem zawodów odbyło się również szkolenie sędziowskie, które poprowadził Przewodniczący Komisji Sędziowskiej Sensei Paweł Zieliński /3 Dan/ z Człuchowa. W szkoleniu wzięło udział 15 sędziów, a głównym tematem szkolenia było sędziowanie pojedynków kumite.

Podczas niedzielnych finałów licznie zgromadzona oraz żywiołowo reagująca publiczność mogła podziwiać wiele pojedynków na bardzo wysokim poziomie. Wśród juniorów młodszych doszło do niecodziennej sytuacji gdyż zawodnicy wykonywali bardzo zaawansowane kata jak na tę kategorię wiekową. Publiczność mogła podziwiać takie kata mistrzowskie jak: Bassai-Dai, Enpi czy Sochin.

W klasyfikacji klubowej nasi zawodnicy zdobyli 65 punktów co dało nam pierwsze miejsce

1.CZŁUCHÓW – 65 punktów
2.TUCHOLA – 37 punktów
3.CZERSK – 31 punktów
4.KRZYŻ WLKP. – 16 punktów
5.ŚLIWICE – 16 punktów

Z naszych zawodników na szczególne wyróżnienie zasłużyli zawodnicy, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium a byli to : Natalia Heron oraz Hubert Lange. Gratulujemy.