W dniach 14 i 15 października 2017 roku 26 zawodników z naszego klubu wzięło udział w Międzynarodowym Szkoleniu Karate, które poprowadzili Sensei Hiroshi Shirai oraz Sensei Carlo Fugazza.

Podczas szkolenia grupa zaawansowana (brązowe i czarne pasy) doskonaliła m.in. kata Heian Godan, Bassai-Dai oraz Sochin, młodsi zawodnicy ćwiczyli Heian Sandan oraz kata Kanku-Dai. Podczas weekendu nie zabrakło czasu na wiele elementów kumite w tym strategii i taktyki walki.

W sobotę po treningach już tradycyjnie odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie. Egzaminy przeprowadził Sensei Hiroshi Shirai, a asystował mu Sensei Carlo Fugazza. Miło nam zakomunikować, że dwoje przedstawicieli naszej federacji otrzymało promocję na wyższy stopień:

– Wiktoria Hoppe – 1 Dan
– Tomasz Szczapański – 2 Dan

Serdecznie gratulujemy

Podczas szkolenie mieliśmy przyjemność spotkać Sensei Claudio Ceruti oraz Sensei Marc Stevens. Sensei Paweł Zieliński po rozmowie z Sensei Marc Stevens dopiął szczegóły szkolenia, które odbędzie się w dniach od 2 do 4 marca w Człuchowie. Już teraz serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, które ma uświetnić jubileusz X-lecia istnienia naszego klubu.

Na zakończenie szkolenie cała grupa liczyła na wspólne zdjęcie z Maestro Shirai oraz Sensei Carlo Fugazza. Niestety sztuka ta udała się tylko zaawansowanym zawodnikom. Wielkie rozczarowanie wśród najmłodszych szybko poszło w niepamięć gdyż przed samym wyjazdem była okazja zdobyć autograf oraz zdjęcie z Maestro. Ta pamiątka zapewne pozostanie na długo w pamięci.

Do bardzo miłej i zabawnej sytuacji doszło podczas rozdawania autografów przez Maestro. Widząc naszą młodą zawodniczkę w klubowej koszulce próbował przeczytać nazwę naszego miasta. Ostatecznie z tych prób wyszło „Czukczu” 🙂

Maestro bardzo się spodobała nasza klubowa koszulka – co bardzo nas ucieszyło. Zachęcamy wszystkich do zamawiania koszulek klubowych. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce KLUB -> KOSZULKI KLUBOWE.

Kolejna okazja na spotkanie z Sensei Hiroshi Shirai to szkolenie, które odbędzie się w marcu w miejscowości Backnang /Niemcy/.

Już teraz zachęcamy najstarsze stopnie do udziału w tym szkoleniu. Tym razem do Niemiec mogą jechać osoby posiadające minimum 5 Kyu.

Oss