Od 6 do 8 marca w Człuchowie szkolenie karate poprowadził Sensei Marc Stevens/6dan/. Wieloletni uczeń i asystent Sensei Hiroshi Shirai i Sensei Taiji Kase.

W szkoleniu wzięło udział niemal 100 zawodników z: Wałcza, Małego Rudnika, Słupska, Nowego, Bielska-Białej i Człuchowa.

Podczas weekendu odbyły się cztery sesje treningowe dla wszystkich stopni uczniowskich. Łącznie najwytrwalsi uczestniczyli w czasie weekendu w 13 godzinach zajęć.

Ze względu na problemy zdrowotne senseia Stevensa program zajęć nie obejmował tym razem kumite, a tematyka oscylowała wokół bunkai kata Heian oraz Kanku sho. Niezliczone warianty treningowe Taikyoku shodan, Happo bunkai kata, Ura kata, Go kata i wiele innych ćwiczeń dawały szansę na gromadzenie pomysłów dotyczących rozbudowania i doskonalenia treningu własnego oraz warsztatu instruktorskiego. Dodatkowo pokaz umiejętności czternastoletniej córki seseia Marca Stevensa również wzbudzał zainteresowanie i pokazywał jakiego poziomu można oczekiwać od zawodników.

Podczas szkolenie bardzo mocno była odczuwalna miła atmosfera, której towarzyszyła pełna koncentracja oraz duże zaangażowanie.

Uczestnicy szkolenia zaimponowali naszemu gościowi determinacją, wszyscy próbowali wykonywać często niełatwe ćwiczenia i mimo pomyłek nie zrażali się próbując dalej. Ten aspekt często podkreślał Sensei Marc Stevens mówiąc: Nie bójcie się popełniać błędów!
Chyba większość ćwiczących kończąc kurs mogła powiedzieć: „Popoełniłam/em w ten weekend masę błędów, ale dałam/em z siebie wszystko” – I o to chodzi!!!

Na koniec szkolenia Sensei wyróżnił pięć osób, które w jego oczach ciężko pracowały przez cały weekend i mimo popełnianych zapewne błędów próbowały z zapałem dalej wykonywać polecenia naszego mistrza. Okolicznościowe medale otrzymali: Dominika Rudnik – Człuchów z sekcji Sąpolno, Jakub Olczak oraz Izabela Rafalska z Człuchowa, a także Daniel Panek i Klaudia Becker z Małego Rudnika.

W niedzielę przypadał Dzień Kobiet, dlatego też organizator szkolenia Sensei Paweł Zieliński przygotował dla wszystkich Pań symboliczny kwiatek i w imieniu wszystkich Panów życzył Paniom, przede wszystkim wytrwałości w treningach karate.