W dniach od 9 do 11 czerwca w Człuchowie odbyło się Klubowe Szkolenie Karate, które poprowadził Sensei Grzegorz Konieczka /6 Dan – Kuwejt/. W szkoleniu wzięło udział ponad 40 zawodników z Grudziądza, Wałcza oraz z Człuchowa i Sąpolna.

Szkolenie było bardzo intensywne i zawierało łącznie 13 sesji treningowych. Najmłodsi – białe żółte pasy, uczestniczyli w czterech godzinnych treningach, grupa średnia uczestniczyła w ośmiu treningach zaś dla najstarszych przeznaczony był cały kurs, który zawierał łącznie 16 godzin treningów.

Szczególne słowa uznania za ciężką pracę należą się członkom grupy zaawansowanej, którzy nie opuścili żadnej godziny treningu:

– Wojciech Bruski – 2 Kyu,
– Sławomir Krassowski – 3 Kyu,
– Paweł Zabłocki – 4 Kyu,
– Krzysztof Mogiłka – 5 Kyu,
– Dominik Zieniuk – 5 Kyu,
– Wojciech Dzieciątko – 5 Kyu,
– Szymon Szulta – 5 Kyu.

Gratulacje należą się również młodszym, którzy również wytrwali trudy szkolenia i z zaangażowaniem wykonywali polecenia prowadzącego.

Podczas szkolenia Sensei Grzegorz Konieczka zaprezentował swój autorski system szkolenia kombinacji trzech przejść, które można wykonywać na czterech poziomach zaawansowania od niskich stopni poprzez wykonanie na poziomie czarnych pasów.

W czasie szkolenia ćwiczący szlifowali kata Heian Shodan – najmłodsza grupa, Heian Sandan -średnia oraz Sochin – grupa zaawansowana. Sensei Grzegorz Konieczka zaprezentował Bunkai Kata Heian Shodan oraz Sandan.