W minioną sobotę w Sąpolnie odbyło się szkolenie inne niż wszystkie dotychczasowe szkolenia organizowane przez nasz klub. A wszystko to aby wesprzeć Pana Darka Garbowskiego, który walczy z ciężką chorobą. Pieniądze zabrane od uczestników szkolenia wraz z datkami zebranym podczas pikniku zostały przekazane Panu Darkowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenie poprowadził Sensei Grzegorz Konieczka /6 Dan/, a w szkoleniu wzięło udział około 30 zawodników z Grudziądza, Małego Rudnika, Człuchowa oraz Sąpolna. Sensei Grzegorz Koniczka podczas szkolenia zaprezentował i szczegółowo omówił Ten No Kata. Jest to kata stworzone przez twórcę karate i naszego stylu Sensei Gichina Funakoshiego.

Niestety przez wielu przedstawicieli stylu Shotokan jest zapomnianym kata, dlatego tak bardzo ważne jest aby je ćwiczyć i przekazywać dalej wiedzę.

W grupie zaawansowanej Sensei Grzegorz Konieczka zaprezentował również bunkai Ten No Kata. Zawodnicy mogli ćwiczyć bunkai podstawowy dla niższych stopni jak i bardziej zaawansowaną formę aplikacji tego kata.Na zakończenie szkolenia uczestnicy ponownie doskonalili Kata Sochin, które było również tematem czerwcowego szkolenia w Człuchowie.

Po szkoleniu odbył się rodzinny piknik podczas, którego przygotowane było wiele atrakcji:
– pokaz karate w wykonaniu uczestników szkolenia,
– pokaz strażacki w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Przechlewa
– dmuchane zamki dla najmłodszych
– malowanie twarzy
– puszczanie baniek mydlanych
– zaplatanie warkoczy
– skręcania balonów
– grill
– słodkości przygotowane przez rodziców

A wszystko to aby wspomóc Pana Darka Garbowskiego. Jak się okazało wszystko to spotkało się z dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, która do tego wykazała się dużym sercem. Podczas szkolenie oraz pikniku uzbieraliśmy łącznie 10.677,34 zł oraz 1 Euro !!! KOSMOS !!! Jesteście wspaniali !!!

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy spisali się na medal, dla uczestników szkolenia oraz wszystkich tych, którzy byli z nami w sobotę i wspierali naszą akcję.