W dniach 18 i 19 listopada 2017 roku w Czersku odbył się Puchar Karate SGI-Poland. W turnieju wzięło udział 215 zawodników z niemal wszystkich klubów członkowskich:

Nasz klub reprezentowała bardzo liczna reprezentacja. Do Czerska pojechało aż 51 zawodników, którzy rywalizowali niemal we wszystkich kategoriach wiekowych i we wszystkich konkurencjach.

Łącznie zdobyliśmy 19  medali w tym 5 złotych , 7 srebrnych 7 brązowych. Dodatkowo wywalczyliśmy siedem miejsc tuż za podium.

Co ciekawe aż 15 z 19 medali dla naszego klubu zdobyły dziewczęta. Tym razem chłopcy i panowie spisali się poniżej oczekiwań nie zdobywając żadnego złotego medalu.

Zaznaczyć trzeba jednakże, że były to jedne z największych zawodów w jakich mieliśmy okazję brać udział. Tak więc konkurencja była bardzo duża, a poziom bardzo wyrównany.

W klasyfikacji medalowej zajęliśmy drugie miejsce zaraz za gospodarzami turnieju:

1.CZERSK                          44 punkty (6 złotych, 10 srebrnych, 6 brązowych)
2.CZŁUCHÓW                    36 punkty (5 złotych, 7 srebrnych, 7 brązowych)
3.LUBACZÓW                    23 punkty (5 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe)
4.TUCHOLA                        20 punkty (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe)
5.OSTRÓW WLKP.             17 punkty (5 złotych, 1 srebrny, 0 brązowych)